Jaký sport zvolit

Hodně lidí se vymlouvá na tisíc důvodů, proč nemůžou sportovat, že nemají čas, mají to daleko a tak dále. Ale když nebudete do práce jezdit autem a půjdete pěšky (samozřejmě to nesmí být 10 a více kilometrů), pak ta kila půjdou dolů samy. Nebo ten, kdo jezdí do zaměstnání MHD, nemusí jet až do cílové stanice, ale vystoupit třeba o 3 zastávky dříve a projít se. Zase tolik to časové zdržení nebude a uděláte dobrou věc pro své tělo.

Chůze – turistika

Kdo váží hodně, bolí ho klouby, pak doporučuji právě chůzi. Ale pozor, to že jdete pomalu, to vám moc nepomůže, je třeba jít svižněji, alespoň rychlostí 6 km/h a ideálně alespoň 30 minut. A když budete o víkendu jezdit s dětmi na výlety a tam chodit, pak zaručuji, že výsledek bude brzy znát. Navíc pohyb na čerstvém vzduchu má blahodárný účinek nejen pro tělo, ale i mysl, takže hubnout chůzí bude i zábava.

Nejlepší sport na hubnutí

Běh

Běhání jsem zatím nepřišel na chuť, ale určitě to pomáhá asi s největším efektem.

Plavání

Plavání je můj tip číslo jedna, pokud chcete zhubnout a posílit nejen nohy, ale protáhnout si celé tělo.

Navíc do plaveckého bazénu můžete chodit po celý rok, to je jeden z mála sportů, který není závislý na počasí.

Chodím 3x týdně do bazénu, zpočátku jsem uplaval 10 bazénů (500m), dnes už si jich dám minimálně 14 a snažím se alespoň jednou za týden ten kilák (20 bazénů) uplavat. Pak zajdu na 10m do páry, aby si tělo odpočalo a je to pohodička.

Kolo – cyklistika

Než jsem začal více plavat, jízda na kole byla doposud mým nejoblíbenějším sportem. Před rokem jsem si dal cíl ujet alespoň 1500km a povedlo se to. Jenže jsem jedl nezdravě a tak ani ty kilometry navíc nevedly ke snížení váhy. Určitě je ale cyklistika krásný sport, a když bydlíte „na rovině“ tak vás to bude i bavit (pokud nemáte rádi kopce).

In-line bruslení

Inline brusle určitě také doporučuji, hlavně těm, kdo máte v okolí bydliště cyklostezku. Posílíte nejen nohy, ale při rychlejší jízdě si protáhnete i ruce, potažmo celé tělo.

  •  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *